Ramadani: Po priten drunjtë nga Serbia në kufirin me Kosovën, ushtarakët e dinë çfarë do të thotë kjo

Picture of ina-online
ina-online

22/11/2023

Burim Ramadani, ka thënë ish-kryeinspektori i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), se Serbia brenda territorit të saj në anën të Kosovës është duke i prerë drunjët.

Sipas Ramadanit kjo nuk është shenjë e mirë, pasi nënkupton “pastrimi terreni”.

Në emisionin “Pressing” po diskutohet nëse ka rrezik për luftë, pas sulmit terrorist të 24 shtatorit, si dhe deklaratave të presidenti të Ukrainës Volodymyr Zelensky që “ka informacione që Rusia po planifikon konflikt në Ballkan”.

“Në nivele të caktuara ka prerje të drurëve, pashtrim terreni në kufij të Kosovës dhe Serbisë nga ana e Serbisë, për të cilën duket qartë që e ka bërë qeveria e Serbisë. Ushtaraket e dinë më mirë që është pastrim i terrenit, për veprime ogurzeza, jo për veprime normale të bashkëpunimit”, ka thënë Ramadani.

TË FUNDIT
8 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
20 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
20 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
22 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
2 ditë
Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

ME TE LEXUARA

22 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
20 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
20 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
8 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

LEXO MË SHUMË

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

Kurti Shaip Kamberi

Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë

KFOR KS

Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!

Masakra-e-Mejes-1999_785686-650x358

Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?

asambleja parlamentare nato

Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

INFO

NA NDIQ