Ramadani shkëlqen në debutimin e Serie A, ja nota e mesfushorit

Picture of ina-online
ina-online

21/08/2023

Ylber Ramadani u transferua këtë merkato nga Aberdeen në Serie A tek skuadra e Lecces.

Menjëherë, 27-vjeçarit i janë besuar çelësat e mesfushës së Lecces dhe në fakt lojtari i kombëtares nuk ka zhgënjyer. Pasi debutoi me Leccen në Kupë, mbrëmjen e së dielës, Ramadani debutoi edhe në kampionat teksa skuadra e tij mposhti me përmbysje Lazion me shifrat 2-1.

Mesfushori i kombëtares i luajti të gjitha minutat e sfidës duke zhvilluar një paraqitje tejet pozitive teksa në notat pas ndeshjes nga Eurosport, u vlerësua me notën 6.5. Në përshkrimin e ndeshjes së bërë nga Eurosport, Ramadani cilësohet si “fanari” i mesfushës së Lecces.

“Një nga fanarët e skuadrës së Lecces në mesfushë. Në fillimin e pjesës së dytë, Ramadani është njeriu më i rrezikshëm i të zotëve të shtëpisë”, shkruhej nga Eurosport mbi ndeshjen që zhvilloi ish-lojtari i Partizanit në Superiore. Kështu, Ramadani e ka nisur me “këmbë të mbarë” aventurën e tij në elitën e futbollit italian, një sinjal pozitiv edhe për trajnerin e kombëtares Sylvinho në vigjilje të dy përballjeve kualifikueseve për Euro 2024 ndaj Çekisë dhe Polonisë.

Top Channel

TË FUNDIT
21 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
24 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
16 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

21 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
21 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
17 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
24 minuta
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
21 minuta
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

LEXO MË SHUMË

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

INFO

NA NDIQ