Rama:Kjo Shqipëri që pash sot ishte dinjitoze

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar lojën e kombëtares shqiptare kundër Polonisë.

Ndonëse, kombëtarja humbi minimalisht me rezultat 1:0, kreu i qeverisë shqiptare ka folur fjalë miradije, shkruan, Ina.al

“Me siguri nuk kuptoj nga futbolli, po nuk rri dot pa shkruar këtu sonte se kjo Shqipëri që pashë sot ishte një Shqipëri dinjitoze, me vetëbesim, përkushtim e zotësi, e cila meritonte si minimum barazimin në një stadium kundërshtar nga më të zjarrtët e Europës, kundër një Polonie të vënë në vështirësi nga fillimi në fund, prandaj përgëzime kuqezinjve për këtë debutim shumë premtues dhe kurajo e besim për më tej në rrugëtimin e saponisur drejt Eurofinaleve🫶🇦🇱💪”, është shprehur kryeministri Rama.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

Premier-League-1024x659-1

Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

seria-a

Serie A shpall më të mirët për sezonit

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

inter

Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

dybala

Dybala i lumtur në ‘Olimpico’: Të luash për Romën është një nder

xavi

Xavi thyen heshtjen: Ne e duam Messin këtu

INFO

NA NDIQ