Ramë Lahaj me koncert në Dubai për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Biletat për qytetarët kosovarë dhe atdhetarët, që duan të marrin pjesë në këtë shfaqje kulturore, janë

Ditën e Pavarësisë së Kosovës, disa zyrtarë të institucioneve të Kosovës do ta presin në Dubai. Kjo për faktin se atje po vazhdon prezentimi i Kosovës në ekspozitën botërore “EXPO 2020 DUBAI”, transmeton Albinfo.ch.

E pikërisht për këtë ditë atje do të jetë edhe tenori i njohur shqiptar, Ramë Lahaj i cili do të mbajë një koncert në Dubai, ndërsa biletat për qytetarët kosovarë dhe atdhetarët, që duan të marrin pjesë në këtë shfaqje kulturore, janë falas.

Lajmin e ka bërë të ditur, Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari – e cila, përmes një postimi në Facebook.

“Për ti dhënë akoma më shumë vlerë kësaj paraqitje, tenori ynë i skenave ndërkombëtare njëherësh dhe Ambasadori i Kulturës, Ramë Lahaj do të mbajë koncert në Ditën e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, më 17 shkurt 2022 në Amfiteatrin Milenium në Dubai, prej orës 21:30 (18:30 – zona kohore e Kosovës). Të gjithë bashkatdhetarët dhe qytetarët tanë në Kosovë, që duan të jenë pjesë e kësaj feste, ftohen ti marrin biletat falas për të hyrë në ‘EXPO 2020 Dubai’ me 17 shkurt 2022”, thuhet mes tjerash në njoftim.

Poashtu është bërë e ditur se përveç koncertit të Lahajt, në Dubai do të ketë paraqitje skenike edhe Ansambli kombëtar i këngëve dhe valleve “Shota”.

“Ndërsa ceremoninë zyrtare të intonimit të himneve, e ngritjes së flamurit tonë, fjalimet përshëndetëse dhe paraqitjen e Ansamblit kombëtar të këngëve dhe valleve “SHOTA”, mund ti ndiqni prej orës 16:00 ( 13:00 – zona kohore e Kosovës), në të njëjtën ditë 17 Shkurt, në Al Was Plaza në Dubai”, bëri të ditur ministrja Hajdari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

mira murati

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

vlora-bregdeti-shqiptar

Banka Botërore financon me 80 milionë dollarë projektin për zhvillimin e turizmit në Shqipëri

IMG_1365

VIDEO/ Ministrja serbe e Kulturës lëshon sallën pasi Kosova merr çmim në Biennalen e Venedikut

treni

BE po shpërndanë bileta falas për udhëtime me tren nëpër Evropë, edhe Maqedonia e Veriut në listë

karnavalet ilire bozovc

Karnavalet Ilire në Bozovcë të Tetovës. Mehmedi: Të kujtojmë të kaluarën dhe traditën e këtij karnevali

filmi-Dita-e-Gruas-Musa-Ismail

Filmi “Biznesi i kënaqësisë” fitoi çmimin e filmit më të mirë artistik në “Riverside Film Festival” në Kaliforni të SHBA-ve

komedi kushtrim qerimi avni shkodra sopi

Një Stand Up Comedy e veçantë në Kumanovë (Foto)

diaspora kroaci

Takime vëllezërore me shqiptarët e Kroacisë

INFO

NA NDIQ