Ramush Haradinaj kujton Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31 Janar, 2023

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka kujtuar heronjtë Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën në 26-vjetorin e rënies së tyre.

Sipas Haradinajt, sakrifica e tyre, trasoi rrugën drejt lirisë dhe pavarësisë së Kosovës, transmeton Klan Kosova.

“Në 26-vjetorin e rënies, kujtojmë dhe nderojmë heroizmin e trimave të UÇK-së, komandantin Zahir Pajaziti dhe bashkëluftëtarët e tij, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha”.

“Sakrifica e tyre, trasoi rrugën drejt lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Zahiri, Edmondi dhe Hakifi do të jenë përherë pjesë e kujtesës sonë historike”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

server

Pyet Serweri: A e denoncoi ende sekretari Blinken dhunën ndaj KFOR-it në veri?

hisen berisha

Befason Hisen Berisha, mbështet Kurtin

veriu kosoves leposaviq

LIVE: NATO-ja dislokon forca shtesë në Kosovë – kjo është lëvizja e fundit nga Lista Serbe!

stano

Gazetari zviceran përplaset me Stanon: Pse po dënoni të dyja palët, dhuna erdhi vetëm nga njëra palë – Serbia

dushan obradoviq

I dyshuari për sulm ndaj ushtarëve të KFOR’it në veri me origjinë shqiptaro-boshnjake, dikur quhej Sulejman

kurti-vucic-borel-lajcak

BE do takim Kurti-Vuçiq në Bratisllavë

spahiu

Spahiu tregon se kush janë personat që u ndeshën dje me KFOR-in

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviç: Problemi në tërë Ballkanin është Vuçiqi

Leposaviq serbet veri

Tensionohet situata në Leposaviq, gazetarët sulmohen nga personat e maskuar

INFO

NA NDIQ