Raporti ditor për virus në RMV: Më tepër të shëruar sesa të infektuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.707 teste të kryera janë regjistruar 465 raste të reja me virusin korona, përcjell TV21. 341 raste janë regjistruar vetëm në Shkup. Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (465) janë regjistruar 92 persona të riinfektuar.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar edhe 1.880 pacientë të shëruar.

Si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, brenda 24 orëve janë regjistruar 20 viktima. Ndërkaq, nga MSh njoftojnë se në raportin e sotëm për Covid-19 është regjistruar edhe një viktimë, sipas Rregullores për persona të vdekur me diagnozë të Covid-19 nga sistemi “Termini im”.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 287.481 raste, prej të cilëve 269.014 janë shëruar, kurse 8.768 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht numëron 9.699 raste aktive me koronavirus.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ