Raportime për bomba në shkollat e Malit të Zi dhe në ndërtesën e Kuvendit

Picture of INA
INA

08/06/2023

Policia ka bërë të ditur sot se është njoftuar për raportime për bomba në disa shkolla në Mal të Zi, por edhe në ndërtesën e Kuvendit, e cila është evakuuar.

Drejtoria e Policisë ka informuar në Twitter se lidhur me rastin po ndërmerren masa dhe veprime, ndërsa hetimet janë duke vazhduar.

Raportet për mjete shpërthyese janë marrë me e-mail, shkruan gazeta malaziase “Pobjeda”.

Sipas informacioneve të gazetës malaziase “Pobjeda”, raportimi për bombë është marrë në shkollat fillore “Maksim Gorki”, “Oktoih” dhe “Vuk Karaxhiq” në Podgoricë, si dhe në shkollën fillore “Olga Goloviq” në Nikshiq, ku janë kthyer nxënësit. Gjithashtu, në shkollën fillore “Dašo Pavičić” në Herceg Novi është marrë një raportim për një bombë dhe drejtoria e shkollës ka njoftuar prindërit që të shkojnë të marrin fëmijët.

Janë evakuuar edhe shkollat në Tivar. Informacioni për bombat ka arritur në shkollat fillore “Blazho Jokov Orlandić”, “Meksikë” dhe “Srbija”, si dhe në shkollën e mesme profesionale.

Të gjitha shkollat dhe kopshtet në Herceg Novi janë evakuuar pas raportimeve të reja për bomba, shkruan gazetës malaziase “Pobjeda”. Departamenti i Sigurisë së Hercegovinës ka bërë të ditur se janë duke marrë masa dhe veprime për këtë rast dhe se kontrollet janë duke vazhduar.

TË FUNDIT
3 orë
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”
14 orë
Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës
15 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit
2 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
4 ditë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!

ME TE LEXUARA

15 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit
14 orë
Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës
3 orë
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240625-214455~2

Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”

alexis tsipras

Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

daniel server

Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

energji rryme

Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

serbet tifozet

Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

policia-mali-zi

Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur

INFO

NA NDIQ