Raportohet se Apple do të prezantojë iPad dhe MacBook të rinj online

INA
INA

05/03/2024

Apple po përgatitet për debutime të mëdha së shpejti, përfshirë një iPad Pro dhe iPad Air si dhe një MacBook Air M3.

Megjithatë sipas Mark Gurman të Blooomberg, nuk do të mbahet një eveniment i madh lançimi. Ai thotë se Apple ka planifikuar të lançojë produkte të rej në uebsajtin e saj me një seri videosh dhe fushatash marketingu.

Do të bëheshin dy vite që kur Apple ka mbajtur një eveniment në Pranverë për produkte të reja. Gurman parashikon se harduerët do të vinë ose këtë muaj ose tjetrin.

Së bashku me rifreskimin e iPad Pro dhe një iPad Air 12.9-inç, ai thotë se Apple do të prezantojë Apple Pencil dhe Magic Keyboards të rinj. Gjithashtu pritet debutimi i MacBook Air M3 13-inç dhe 15-inç.

/PCWorld Albanian

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

intel

Intel zbulon kompjuterin më të madh neuromorfik në botë “të frymëzuar nga truri i njeriut”

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Ky rrjet social mund ta kërcënojë Facebook, Instagram dhe TikTok

facebook-meta

Çfarë bën inteligjenca e përmirësuar artificiale e WhatsApp, Instagram, Facebook dhe Messenger

perdoruesit-e-telegram-mund-te-terheqin-cdo-mesazh-te-derguar-e-madje-biseda-te-plota_5c9920008d185

Shpërndanin fotografi dhe video të ndryshme intime, kërkohet paraburgim për administratorin e grupit “Albkings”

nasa-toka-bota-zjarre

Bën kaq nxehtë, sa Toka rrotullohet më ngadalë

bill

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

nasa

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

apple-iphone-15-pro-3

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

bota-rrezik globi toka

Parashikimet e Nikola Teslës që janë realizuar deri tani

INFO

NA NDIQ