Rashica me Galatasarayn fiton titullin, feston me flamurin e Kosovës

INA
INA

31 Maj, 2023

Gjiganti turk skuadër në të cilën luan edhe ylli i Kosovës, Milot Rashica sonte fitojë titullin e kampionit pas katër vitesh pas fitores kundër Ankaragucu (1-4).

Rashica, i cili në këtë sfidë bëri paraqitje mjaft të mirë, duke asistuar në golin e parë që e shënoi Icardi, titullin e kampionit e festojë me flamurin e Kosovës.

Kosovari luajti sezonin e parë tek skuadra turke në formë huazimi nga Norwich City.

Duhet cekur se ky titulli i 23-të në historinë e Galatasarayt.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ