Rashica me trajner të ri te Besiktasi

Picture of ina-online
ina-online

11/10/2023

Senol Gunes u largua nga posti i trajnerit të Besiktasit pas humbjes 2-3 kundër Luganos në grupet e Conference League.

Skuadra nga Stambolli reagoi dhe në fundjavë fitoi 2-0 kundër Istanbulsporit në kampionat.

Duke u ngjitur në vendin e katërt, me 8 pikë larg Fenerbahces kryesuese.

Në sfidën e fundit, Besiktasin e drejtoi nga stoli Burak Yilmaz, i cili u tërhoq nga futbolli aktiv gjatë muajit korrik.

38-vjeçari, i cili është aktivizuar në dy periudha të ndryshme me Besiktasin si futbollist, nuk ka nisur ende karrierën e trajnerit.

Por drejtuesit e bardhezinjve e zgjodhën përkohësisht në vend të Gunes pas dorëheqjes së këtij të fundit.

Yilmaz e nisi mbarë, skuadra ku luan edhe Milot Rashica fitoi në kampionat, ndërkohë që klubi turk ka reaguar me anë të një komunikate zyrtare.

Aty ku theksohet se ish-sulmuesi njohur (77 ndeshje dhe 31 gola me Kombëtaren) Burak Yılmaz do të jetë trajneri i Beshiktaşit deri në një njoftim të dytë nga klubi.

TË FUNDIT
3 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
3 orë
Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë
3 orë
Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”
3 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?
3 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

ME TE LEXUARA

12 orë
Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm
12 orë
“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”
11 orë
Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari
17 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
3 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
17 orë
Sot nis Euro 2024, paralajmërohet spektakël
3 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?

LEXO MË SHUMË

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë

jasir asani

Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”

Sylvinho silvinjo

Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

spanja

Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari

franca-fitore-

“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”

donaruma

Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

INFO

NA NDIQ