Rashica shpërthen me gol tek Beshiktashi, paralajmëron rikthim edhe më të fortë

Picture of ina-online
ina-online

04/09/2023

Milot Rashica është shprehur i lumtur për fitoren dhe golin e tij të parë me fanellën e Besiktasit.

Reprezentuesi i Kosovës kontribuoi sonte me gol në fitoren ndaj Sivassporit me rezultatin 2:0.

Vushtrriasi luajti për 63 minuta, teksa ishte autor i golit të dytë në këtë ndeshje – të shënuar në minutën e 40-të.

Rashica pas ndeshjes u shpreh i lumtur për golin, fitoren dhe që është pjesë e Besiktasit.

Ai gjithashtu paralajmëroi se do të kthehen edhe më të fortë pas ndeshjeve të kombëtareve.

“Jam shumë i lumtur që jam në Besiktas. Jam i lumtur që shënova gol. Ishte e rëndësishme të marrim 3 pikë para tifozëve. Do të kthehemi edhe më të fortë pas pushimit ndërkombëtar”, tha fillimisht 27-vjeçari.

“Ne po përmirësohemi çdo ditë. Përshtatja e lojtarëve të rinj po bëhet më e mirë me praktikën. Jemi vetëm në fillim. Do të bëjmë shumë më mirë”, shtoi.

Rashica gjithashtu deklaroi: “Familja ime më shikonte nga tribuna. Gjithashtu ishte shumë e rëndësishme të festoja golin me ta”.

TË FUNDIT
6 orë
Spanja kampione e Evropës
19 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
19 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
20 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

20 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
19 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
6 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ