Ish-sekretarit të Qeverisë së Zaevit i hiqet edhe masa e arrestit shtëpiak

INA
INA

14/11/2023

Gjykata e Apelit në Shkup ka hequr masën e arrestit shtëpiak për ish-sekretarin e përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski.

Gjykata theksoi se ka pranuar garancinë e ofruar nga i akuzuari si masë për sigurimin e prezencës së tij.

Rashkovskit u dënua për keqpërdorim të detyrës dhe autorizimeve zyrtare si dhe për pastrim parash në rastin “Softuerët”.

Aktgjykimi nuk është përfundimtar dhe rasti është në Gjykatën e Apelit. Rashkovski si garanci që nuk do të arratiset, ka ofruar 192 mijë euro. Ai ishte sekretar qeverie gjatë mandatit të kryeministrit Zoran Zaev.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ