Rashkovski: Me Spasovskin kemi biseduar për softuerin dhe ia prezantova videon

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë, Dragi Rashkovski i cili akuzohet se ka blerë softuer për dënime në komunikacion dhe kundërvajtje, për “Fokus” u shpreh se ministri Oliver Spasovski ka ditur për softuerin.

Spasovski pasi u bë publike afera tha se MPB ka nevojë për softuer për siguri në komunikacion, por se blerja e softuerit nuk është me porosi nga MPB.

“Me ministrin Spasovski kemi biseduar për këtë temë, e kam njoftuar për të dhënat që i kemi marrë nga periudha e testimit dhe ia kam prezantuar edhe videomaterialin nga testimet. Po ashtu MPB është njoftuar për testimet e zbatuara”, tha Rashkovski.

Kujtojmë se sot Rashkovskit iu hoq paraburgimi shtëpiak për shkak se gjykata më herët ia kishte pranuar garancinë e ofruar prej 192 mijë eurove.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

INFO

NA NDIQ