Rashkovski ulet në bankën e të akuzuarve për softuerin e MPB-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Janar, 2022

Ish sekretari gjeneral i Qeverisë, Dragi Rashkovski u ulë në bankën e të akuzuarit, akuzohet për furnizimin e softuerit për MPB-në, shkruan Alsat.

Ai akuzohet gjithashtu për keqpërdorim të detyrës zyrtare si dhe për veprën penale, larje parash.

Por, seanca e parë u anulua dhe do të vazhdoj në muajin shkurt.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ