Rasti “Alfa”, Ali Ahmeti: Drejtësia është vonuar, por nuk do të harrojë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

“Drejtësia është vonuar, por nuk do të harrojë”, kështu është përgjigjuar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, kur është pyetur për rastin “Alfa”, shkruan gazeta LAJM. Ai ka thënë se nuk preferon të komentojë ato që ai i quan “raste të dhimbshme dhe tragjike”, por ka thënë se gjithmonë ka punuar dhe ka inkurajuar institucionet që drejtësia të vihet në vend.

“Asnjëherë nuk kam dashur t’i shfrytëzoj për politika ditore rastet e dhimbshme dhe tragjike dhe nuk do t’i shfrytëzoj asnjëherë. Por, kemi bërë përpjekje kemi inkurajuar të gjitha institucionet që drejtësia të vendoset në vend dhe mendoj që drejtësia është vonuar por nuk do të harrojë”, tha kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ