Rasti “Alfa” mund të shkojë në rigjykim, sot mbahet seanca në Gjykatën Supreme

ina-online
ina-online

21/11/2023

Edhe pse ishte caktuar për më 22 nëntor, seanca për rastit “Alfa” në Gjykatën Supreme ka pësuar ndryshime. Do të mbahet sot– më 21 nëntor me fillim prej orës 10:30, transmeton TV21. Kjo kuptohet nga njoftimi i Gjykatës Supreme Shkup.

Në këtë rast me burg të përjetshëm është i dënuar Agim Islami.

Javë më parë, ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga në “Click Plus” në TV21 tha se pa marrë parasysh vendimin e Supremes, hapet rruga për rigjykimin e rastit, me çka Lloga tha se përmes ekspertizës do të dëshmohet pafajësia e Agim Islamit.

“Duhet të vendoset po ose jo, me vendimin që ka marë jo për reagimin por për personin tjetër që kemi folur. Pas kësaj, çfarëdo vendimi që sillet, pozitiv apo negativ, hapet rruga për rigjykim. Në momentin që hapet rruga për rigjykim, është ajo që ne e presim”, deklaroi Krenar Lloga, ministër i Drejtësisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7005

Arben Taravari nënshkruan me NDI, Memorandumin e Bashkëpunimit “Fito me integritet”

FB_IMG_1701896847835

SHKUPI – KJO „MEKË” E SHQIPTARISË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

INFO

NA NDIQ