Rasti “Besa trans”, Selami: Vendim i turpshëm i gjyqit

ina-online
ina-online

07/03/2024

Abdul-Selam Selami, drejtori i Drejtorisë së Metrologjisë ka drejtuar kritika të ashpra ndaj gjykatës lidhur me aktgjykimin e sotëm për rastin “Besa trans”.

“Vendim I TURPSHËM I Gjyqit! Turp ju qoft, si nuk e mendoni se nesër mund të jetë familjari juaj, motra juaj, vllau yt, prindi yt apo fëmija juaj në këtë gjendje që ne jemi sot nga Vendimi I TURPSHËM I juaj!
Drejtësinë do e kërkojmë deri në Gjyqin e fundit dhe fajtorët do e marin dënimin e duhur!”, ka shkruar Selami, të afërm të të cilit humbën jetën në këtë fatkeqësi të rëndë.

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot u shpall aktgjykimi për rastin “Besa Trans”, autobusi i të cilit në orët e para të 23 nëntorit të vitit 2021, duke ardhur nga Stambolli për në Shkup, në autostradën “Struma” të Bullgarisë u aksidentua dhe më pas u dogj, ku si pasojë humbën jetën 45 persona, ndërkaq 7 të tjerë u lënduan.

Pronari i saj, Bekim Haxhiu u dënua me 20 muaj burgim ndërkaq kompania u detyrua të japë 800.000 denarë dëmshpërblim.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

INFO

NA NDIQ