Rasti i Ëmblës, ministri Shaqiri lexon peticionin e prindërve: Letra diferencon edhe nxënësit!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri në ClickPlus në TV21 ka lexuar letrën e peticionit me të cilët prindërit kanë dashur ta përjashtojnë vajzën me nevoja të veçanta, Ëmbla Ademi. Shaqiri thotë se në letër përmes fjalëve janë bërë disa diskriminime.

“Do të thotë diferencon edhe nxënësit. Është sjell vendim të bojkotohet nga ana e nxënësve të rregullt, po gjithë nxënësit janë të rregullt brenda procesit mësimor, sepse flasim për shkollë fillore. Këtu më lidhet faktori, thuhet se është mbajtur konsultim, kush e ka mbajtur konsultimin, dhe si është mbajtur ky konsultim?”, tha Shaqiri.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/4880745395324842/?t=0

TË FUNDIT
5 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
21 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
4 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rezoluta për Srebrenicën/ Dodik: Nëse miratohet rezoluta – fundi i Bosnjës multietnike!
12 orë
Imerlije Saliu, deputetja e parë me mbulesë në Kuvendin e RMV-së
1 ditë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
6 orë
Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN
2 ditë
Protestë e të punësuarve të Postës

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

INFO

NA NDIQ