Ratkoceri: Pika kufitare në Bllacë është shndërruar në ankth e tmerr për shqiptarët

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2023

Arben Ratkoceri

Pika kufitare në Bllacë është shndërruar në ankth e tmerr për shqiptarët e dy anëve të kufirit për shkak të pritjeve e kolonave pafund në ndërkohë që në anën kosovare – kalohet “exspres”.
Ironia më e madhe është se që nga zëvendësministri i Punëve të Brendshme e deri te polici në sportel – gati e gjithë hierarkia kufitare, janë shqiptarë.
Banaliteti shkon deri atje sa edhe pasaportat e bebeve kontrollohen dhe futen në sistem sikur të ishin kriminel. Mos të flasim për vonesat tjera të qëllimshme, sikurse janë “kontrollet e jashtëzakonshme” dhe pyetjet banale, e herë-herë maltertimet sidomos të udhëtarëve të Shqipërisë.

P.S. Edhe premtimi i disa viteve rresht për një pikë kontrolli të përbashket kufitar si në gjithë rajonin, ka fatin e njejtë si të autostradës 12 kilometërshe!

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
7 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

19 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
16 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
11 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
18 orë
Arrestohet kërçovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës
15 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
21 orë
Macron për njohjen e shtetit palestinez: Po ndodh në moment të dobishëm

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ