Raufi: Vendimi i Supremes për rastin e Kumanovës është i padrejtë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Janar, 2022

Avokati Naser Raufi e cilëson si të padrejtë vendimin e Gjykatës Supreme për rastin “Lagja e Trimave”, me të cilin pamundësohet rigjykimi i kësaj lënde. Në një prononcim për gazetën LAJM, Raufi, tha se Supremja ka refuzuar të gjitha ankesat e të dënuarve dhe palës mbrojtëse ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit.

“Ne si palë mbrojtëse ende nuk kemi pranuar aktgjykimin, por këtë vendim e kanë pranuar të dënuarit dhe unë e kam këtë vendim prej tyre. Sipas rregullorës së Gjykatës, fillimisht vendimin e pranojnë të dënuarit pastaj ne avokatët. Sipas informacioneve të mia, të dënuarit vendimin e kanë pranuar ditën e premte, ndërsa mendoj që pala mbrojtëse, sot do e pranojë. Ky është një vendim i shkurtë është prej katër faqe e gjysëm dhe praktikisht refuzohen ankesat që i kemi dorëzuar ne dhe të dënuarit kundër vendimit të Apelit. Vendimi assesi nuk është i drejtë pasi e dini se asnjë provë e palës mbrojtëse nuk është e pranuar”, tha avokati Naser Raufi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ