Reagim nga LPD: Po dëmtohet fryma e bashkëpunimit në koalicionin shqiptar në Bujanoc?

Picture of ina-online
ina-online

27/10/2023

Lëvizja e Progresit Demokratik ka dalë me reagim publik ndaj partnerit të koalicionit në komunën e Bujanocit duke u lidhur me vendiin e Këshillit Komunal i cili ka dhënë pëlqim për të ndryshuar sistematizimin e vendeve të punës në Administratën Komunale.

Reagimi i plotë i LPD-së:

Në mbledhjen e sontme të Kryesisë së LPD-së, diskutuam mbi vendimin e Këshillit Komunal të mbajtur sot më 26 tetor 2023, dhe dalim me këtë reagim duke sqaruar si më poshtë:

Këshilli Komunal ka dhënë pëlqim për të ndryshuar sistematizimin e vendeve të punës në Administratën Komunale për shkak të 10 pëlqimeve të marra me kohë të pacaktuar nga Ministria përkatëse.

Anëtarët e LPD-së në Këshillin Komunal kanë bojkotuar këtë seancë, sepse sipas informacioneve tona për këto vende të punës Kryetari i Komunës ka rënë dakord me disa nga eksponentët politik serb, duke anashkaluar bashkëpunimin me LPD-në të cilën e ka partner koalicioni.

Dhe me këtë hap të marrë në Këshill Komunal, ne si LPD vlerësojmë se po dëmtohet fryma e bashkëpunimit në nivel koalicioni.

TË FUNDIT
3 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
5 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
20 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
2 ditë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

ME TE LEXUARA

1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
20 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
5 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
3 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

IMG_4611

Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof

Tabanoc kufi

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

presheva

Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

paraburgim-1

Greqi: Shqiptarët e burgosur futen në grevë urie, ankohen për shkelje të të drejtave

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ardita sinani ragmi mustafa

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

INFO

NA NDIQ