Reagime dhe kundër-reagime ndërmjet Shyhrete Behlulit dhe Motrave Mustafa

0

Këngët kushtuar nënës të Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit janë bërë shkak për fillimin e një mosmarrëveshjeje ndërmjet këngëtareve të njohura të muzikës popullore.

Gjatë pjesëmarrjes në emisionin Prive të Klan Kosovës, Shyhretja dha versionin e saj duke thënë se autorja e tekstit e ka thënë të vërtetën lidhur me këngën, ndërsa ka shtuar se koleget e saj kanë shpifur për të, me qëllim që ta njollosnin emrin dhe karrierën e saj.

Ndërkohë që nuk ka vonuar edhe reagimi i njërës nga Motrat Mustafa, Sahides, e cila ka bërë një postim në Facebook duke iu referuar kësaj teme.

“Sa me kënaqësi e tregon një histori që e di më mirë Shyhretja se të gjithë ne, një realitet që po i dhemb shumë. Një rrugë i mbetet, ose të dalë ta thotë të vërtetën që e pat shumë të vështirë, zgjodhi gjithçka në favor të vetin, sepse askush nuk e pranon fajin…”.

“Një gjë më befasoi shumë, a i kërkoi falje Shkurte Fejzës që kjo është fajtore. Ata që shpifin s’e kanë problem të të bëjnë edhe shpifëse se e vërteta dhemb po është e vërtete. Tani po e kuptoj Shkurten pse zgjodhi heshtjen, se me njerëz të tillë më e mirë heshtja”, shkruan mes tjerash në postim. /Telegrafi/