Reagimi i parë i Moskës ndaj urdhrit të Hagës për arrestimin e Putinit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/03/2023

Rusia ka reaguar pas lajmit se Gjykata Ndërkombëtare Penale në Hagë ka lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin.

Marija Zakharova, zëdhënëse e Ministrisë së Punëve të Jashtme, tha: “Vendimet e Gjykatës Ndërkombëtare Penale nuk kanë asnjë rëndësi për vendin tonë, as nga pikëpamja juridike”.

“Rusia nuk është palë e Statutit të Romës dhe nuk ka asnjë detyrim sipas tij”, shtoi ajo. Kremlini nuk i është përgjigjur ende kërkesave për koment.

TË FUNDIT
10 orë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
10 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
18 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
22 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
1 ditë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

ME TE LEXUARA

18 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
10 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
10 orë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
1 ditë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
22 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris

Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

BIDEN TRUMP

Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

INFO

NA NDIQ