“Në Kumanovë janë varrezat e dëshmorëve”, gazetari Blerim Hyseni reagon pas vizitës së Vjosa Osmanit në Tetovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Gazetari i njohur Blerim Hyseni, ka reaguar përmes një statusi në Facebook për anashkalimin e Kumanovës nga ana e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës së saj në Maqedoninë e Veriut.

Presidentja Osmani, përveç Shkupit, dje ka vizituar edhe Tetovën, ndërsa gazetari Hyseni, i ka kujtuar asaj se nuk duhet anashkaluar qytetet si Kumanova, ku shqiptarët nuk janë shumicë ndërsa kanë dhënë kontributin më të madhë për çështjen kombëtare, sidomos në luftërat e UÇK-së, në Kosovë dhe Maqedoni.

“Sikur me i pas tregu dikush Vjosës se shqiptar është lehtë të jesh në Tetovë e pak më rënd në Kumanovë, ku përveç shkollave e fakultet, kemi edhe varreza të dëshmorëve! Ne nuk do të prisnim sikur nje kohë Titon, por me bukë e krip e zemër! Ndoshta e ka lënë për mandatin tjetër!”, ka shkruar Hyseni.

https://www.facebook.com/blerim.iseni/posts/pfbid02VmmAyhJCEayCejeKd5Ky9TzzdQu9Wyy7XfxQrqFDCLZ1dnjtvFSKx6AjnSwiWJARl

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ