Reagimi plot habi i Konjufcës kur Kurti pyetet nga gazetarët për punën e atenatit

INA
INA

10/02/2024

Radio Televizioni Publik i Kosovës ka raportuar sot se kryeministri Albin Kurti ka qenë i rrezikuar nga një atentat i mundshëm përgjatë vizitës në Maqedoni të Veriut, shkruan Gazeta Express.

Lidhur me këtë çështje, gazetarët e kanë pyetur kryeministrin Albin Kurti pasi është kthyer në Prishtinë.

Pasi gazetarja e pyet Kurtin lidhur me raportimet për çështjen e atentatit, ajo që bie në sy është reagimi i kryekuvendarit Glauk Konjufca i cili ka qenë krah Kurtit përballë gazetarëve.
Konjufca në bazë të reagimit që bën, duket sikur të mos ketë pasur dijeni fare për një gjë të tillë. Derisa gazetarja e bën pyetjen për atentatin, Konjufca kthehet dhe e shikon Kurtin me shumë habi.

 

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

plaku milaim motel

Nxehet Plaku: O Pleq dinja hallin vetit, mos shkoni në motele mu ba horë e me vdekë aty? (VIDEO)

gresa behluli shkurte fejza

Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë

policia-kosoves

Raportohet për shpërthim tek ‘Tre Rrokaqiejtë’ në veri, policia jep detaje

arme-antitank

Çka po ndodhë me blerjen e “Javelin”? Deklarohet Ministria e Mbrojtjes dhe lëshon paralajmërimin e fortë

Donika Gervalla

Ministrja Gërvalla flet për sulmin në Banjskë me deputetë austriakë

ambulanca-sk

Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagimet e organizatave, Avokatit të Popullit e ministrit të Shëndetësisë – por, çfarë thonë nga Spitali i Gjakovës e çka nga SHSKUK-ja?

policia-veri

Shefi i EULEX-it: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

albin kurti

Albin Kurti për gjuhën shqipe

Glauk Konjufca

​Konjufca: Kritikat e SHBA-së ndaj Kosovës janë të qëlluara

INFO

NA NDIQ