Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

ina-online
ina-online

21/09/2023

Amina Nuraj, problemin për njohjen e diplomave po e përjeton tani nga shteti që ajo e respekton si të sajën, pra në Kosovës, nuk po ja njohin dëshminë që ka diplomuar, psi nuk kanë marrëveshje me Serbinë për njohjen e diplomave nga të dyja vendet.

Për kundër që para disa muajve është nënshkruar marrëveshja mes vendeve të Ballkanit Perëndimor, për njohjen e diplomave njëra tjetrës.

Në një reagim ajo ka shprehur habinë se si nuk i pranohet diploma nga Ministrinë e Arsimit dhe Qendra për njohje të diplomavë “Naric”.

E revoltuar Nuraj, ka shkruar duke ju bërë me dije atyre që sipas saj po tentojnë ta paraqesin Kosovën si vend, por nuk do të ja arrijnë.

Reagimi i plotë i Amina Nuraj, nga Sanxhaku.

Republika e Kosovës, së bashku me Ministrinë e Arsimit dhe Naric (Qendra për njohje të diplomavë), nuk duan të më pranojnë diplomën dhe kështu më vendosën në pozicion të njëjtën në rrugë me serbët. Por nuk ka rëndësi, për shkakun tim nuk duhet të ma pranoni kurrë diplomën, as jeta ime nuk varet nga pranimi i kesaj diplome, por e gjithë kjo është e planifikuar sepse nga të gjitha anët po mundohen të më nxijnë Kosovën në sytë e mi, por kjo kurrë nuk do të ndodh sepse Kosova dhe populli i Kosovës janë në zemren dhe në shpirtin tem.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

zhvarrosje liridona

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt – Dalin detaje të reja nga krimi mizor

zhvarrosje liridona

Zhvarroset Liridona Ademaj

bekim fehmiu

FAHRI MUSLIU: Bekimi është një vlerë e madhe kombëtare, nuk i meriton paragjykimet dhe injorimin institucional!

haga

Përpjekje për të ndërhyrë tek dëshmitarët – ZPS njofton se Thaçit, Veselit e Selimit u kufizohen kontaktet dhe komunikimet

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Fillimisht e pranoi më pas e mohoi, përfshirja e Murselit në vrasjen e Liridonës

varri liridona ademaj

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt – familjarët kërkojnë privatësi

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

Në SHF “Johan Hajnrih-Pestaloci” sot do të hapet libri i zisë

Naim Murseli

LAJMI I FUNDIT: “S’kam ikur nga vendi i ngjarjes, kam qenë vetë i rrezikuar”- Kështu raportohet të ketë thënë Naim Murseli në gjykatë

INFO

NA NDIQ