Reagon Granit Xhaka pas barazimit me Kosovën, tregon pse nuk është i kënaqur

ina-online
ina-online

9 Shtator, 2023

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka folur për barazimin me rezultat 2:2 me Kosovën!.

“Besoj se kemi folur shumë për këtë ndeshje, për emocionet, por nuk jam i kënaqur me lojën.

Nuk besoj se kanë ndikuar emocionet në lojën tonë.

Kemi pësuar gol në kohën shtesë si në ndeshjen e Rumaninë. Edhe stërvitjet kanë qenë pa tempo, pa duele gjatë javës, pra siç ishte java, ishte dhe loja në ndeshje.

Ndoshta kemi menduar që do ta kishim të lehtë me Kosovën, por nuk ishte kështu. Kosova ka cilësi dhe duhet të kishte më shumë pikë në këto eliminatore.”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ