Reagon komuna e Tetovës rreth akuzave për ndotje në Parkun Nacional “Mali Sharr”

ina-online
ina-online

17/10/2023

Komuna e Tetovës ka reaguar rreth akuzave për ndotje në Parkun Nacional “Mali Sharr”.

“Sot në adresë tonë kanë ardhur disa reagime lidhur me një situatë serioze me ndotjen e natyrës në Kodrën e Diellit, një vend i bukur dhe i rëndësishëm për komunitetin tonë dhe për të gjithë ata që e vlerësojnë natyrën.
Komuna e Tetovës ka vepruar menjëherë pas zbulimit të ndotjes së natyrës në këtë zonë. Inspektorët komunal kanë dalë në terren për të dokumentuar situatën.

Për të rritur transparencën dhe komunikimin me qytetarët, inspektorati komunal do të organizojë një konferencë për shtyp nesër 18.10.2023 (e mërkurë),me fillim në ora 11:00 në Kodrën e Diellit.
Kjo do të ofrojë një mundësi për të raportuar për masat që janë ndërmarrë dhe për t’u përgjigjur në pyetjet në lidhje me këtë çështje. Faleminderit për ndërgjegjësimin tuaj dhe ndihmën në adresimin e kësaj çështje të rëndësishme”, njoftuan nga komuna e Tetovës. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

INFO

NA NDIQ