Vojvoda: Kemi gabuar që jemi kthyer në fushë – këtyre iu koftë falë që s’është gjallë Adem Jashari se…(VIDEO)

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, është shfaqur shumë i zhgënjyer pas humbjes ndaj Rumanisë dhe thirrjeve shoveniste të tifozëve rumunë.

Vojvoda tha se pritja nga rumunët ishte pa pikë respekti dhe në vitin 2023 s’ka mundësi të ndodhin këso gjëra.

“Të fusin brenda dhe me të lënë me pritë 40 minuta e duke ta sharë shtetin, për mua s’ka mundësi të ndodhin këso gjëra. Jam shumë i zhgënjyer”.

“Këto gjëra nuk duhet të ndodhin sot, këto gjëra janë racizëm. Kemi gabuar që jemi kthyer në fushë. S’bën të lejohet me t’u sha shteti. Familjet tona kanë derdhur gjak që të vijmë deri këtu dhe për të qenë të njohur si shtet, e në vitin 2023 midis Rumanisë me të sha si serb. Ju koftë falë që s’është gjallë Adem Jashari, se ua kish ***”, tha Vojvoda, njofton Klankosova.tv.

Tutje, ai tha se ndërprerja e ndeshjes për disa minuta ndikon shunmë, teksa kritikoi edhe referimin në rastin e kartonit të kuq për sulmuesin Vedat Muriqin.

“Ndikon shumë sepse, siç edhe u sill loja, Vedatit ia dha dy kartonë të verdhë. Pastaj kur luan 70 minuta me 10 lojtarë është shumë e vështirë. Ndikoi fizikisht e në shumë gjëra”.

“Në fillim i patëm disa raste, por loja ndryshoi pas asaj ndalesës dhe pastaj kur mbetesh me 10 lojtarë është ndryshe. Mendimi im është që gabimi tek referat sepse është dashur ta ndalojnë lojën”, tha ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ