Real – Al Hilal, finalja e botërorit të klubeve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

Reali Madridit do të luajë finalen e Botërorit me Al Hilal këtë të shtunë.

Kampionët e Europës fituan pa shumë probleme takimin me Al Ahli me rezultatin 4 – 1.

Reali Madridit kërkon titullin e pestë në Botërorin e Klubeve, teksa për herë të fundit këtë trofe e ka fituar në 2018.

TË FUNDIT
2 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 ditë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

LEXO MË SHUMË

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

INFO

NA NDIQ