Real dhe Monaco, marrëveshje të fshehtë për Mbappe

Real Madrid kishte pasur një marrëveshje të fshehtë me Monaco-n për të nënshkruar me Kylian Mbappe-në në vitin e kaluar, sipas France Football.

19 vjeçari, i cili më pas u transferua te Paris Saint-Germain, ishte caku kryesor i mbretërve, të cilët dukej se ishin pajtuar për një marrëveshje prej 180 milionë eurosh me Monaco-n.

Pavarësisht se kampionët e Evropës ishin propozim tërheqës për Mbappe-në, raportohet se ai dhe prindërit e tyre nuk kishin e kishin ditur kurrë për një marrëveshje të tillë. /KlanKosova/