Real Madrid arrin një fitore me vështirësi kundër Union Berlin

ina-online
ina-online

20/09/2023

Jude Bellingham ka shënuar në momentet e fundit për t`i dhënë Real Madridit një fitore 1-0 ndaj Union Berlin në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Champions League.

Në pjesën e parë mysafirët patën një rast me Kevin Behrens, por ai nuk ka qenë në gjendje ta çojë topin në rrjetë.

Ndërkohë madrilenët ani se janë munduar me Rodrygo, Joselu e Modric nuk kanë arritur ta ndryshojnë rezultatin as pas nëntëdhjetë minutave.

Në kohën shtesë një gjuajtje e devijuar e Federico Valverde ka bërë që Bellingham të jetë në vendin e duhur dhe me një prekje e ka dërguar topin brenda shtyllave, duke i dhënë fitoren skuadrës spanjolle.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ