Real Madrid e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/01/2023

Real Madridi është në kërkim të një sulmuesi qendror në afatin kalimtar të janarit.

Los Blancos do ta largojnë në afatin kalimtar të janarit sulmuesin Mariano Diaz dhe Karim Benzema ka nevojë për një rezervë.

Sulmuesi kanadez, Jonathan David është njëri nga emrat e pëlqyer në kryeqytetin spanjoll dhe për transferimin e tij ka dhënë dritën e gjelbër edhe trajneri Carlo Ancelotti.

Trajneri italian e pëlqen lojën e kanadezit i cili është mjaftë i rrezikshëm në zonë dhe kërkon ta ketë nën urdhrat e tij qysh në afatin kalimtar të janarit.

22-vjeçari ka dy vite që shkëlqen me klubin francez Lille, derisa ka zgjuar interesimin e top klubeve evropiane si Chelsea, Bayern Munich, PSG e së fundmi Real Madrid.

Los Blancos do të tentojnë afrimin e lojtarit në janar dhe Marca ka raportuar se tanimë kontaktet e para mes dy klubeve kanë filluar.

Lille e vlerëson shumë yllin e tyre dhe për ta lënë të lirë synojnë të fitojnë së paku 60 milionë euro.

Megjithatë vet reprezentuesi kanadez javë më parë deklaroi se tani është i gatshëm për ta bërë një hap para në karrierë dhe për të nënshkruar me një klub të madh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ