Real Madrid fitoi “El Clasicon” e parë, Belingam heroi i ndeshjes

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

Real Madridi arriti të dilte fitues nga derbi i parë i përjetshëm ndaj Barcelonës, dhe atë në mes të Katalonjës, duke festuar ndaj rivalit të madh me rezultatin 1-2.

Jude Bellingham si një hero i ndeshjes në këtë “el classico” të parë me dy gola solli një kthesë të plotë.

Superylli anglez me edicionin e tij mjeshtëror arriti në dhjetë gola në La Liga këtë sezon, duke i shkaktuar Barcelonës humbjen e parë në Primera.

Dueli nisi në mënyrë ideale për katalanasit, pas vetëm gjashtë minutash lojë Barcelona kaloi në epërsi 1-0 pasi Gundogan përfitoi nga hutimi i mbrojtësve kundërshtarë, u fut në zonën e rreptësisë dhe mposhti Kepën.

Në pjesën e dytë, Xavi hodhi në lojë Lewandowski dhe Rafinha për të forcuar sulmin, por kjo pjesë e ndeshjes kaloi në shenjën e Jude Bellingham. Asi anglez gjuajti fillimisht me saktësi me një predhë 25 metra për të barazuar në 1-1 dhe më pas me gol shkëlqeu në kohën shtesë, duke finalizuar rezultatin 1-2..

Real Madridi është tashmë në vendin e parë me Girona me 28 pikë, katër më shumë se Barcelona.

TË FUNDIT
8 orë
Spanja kampione e Evropës
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
20 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
8 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ