Real Madrid fiton me spektakël dhe i bën presion Barcelonës

ina-online
ina-online

07/10/2023

Real Madrid shkaterroi Osasunën 4 me 0 në javën e 9 të la ligës.Sukses I lehte për Los Blancos të cilët kanë shtuar presionin ndajt Barcelones, me të cilën duelojnë edhe për titullin.

Në Bernabeu, ndeshja ofroi spektaklin e dëshiruar për tifozët madrilèn. Shumë shpejt që në minutën e 9 të zotët e shtëpisë kaluan në avantazh me anë të beniaminit të ri të tifozerise vendase, Jude Bellingham pas një kombinimi të bukur me Modric dhe Carvajal.

Në fundin e pjesës saë parë miqtë humbën një rast flagrant për të shkuar në dhomat e zhveshjes në barazim. Me të kaluar kjo frike, në pjesën e dytë, reali tregoi të gjithë potencialin e vet duke shënuar tre gola.

Bellingham në minute e 54 I ndihmuar nga Valverde dhuroi spektakel duke shënuar edhe golin e dytë personalPër të mbyllur goleaden menduan brenda 5 minutash edhe Vinicisu Junior dhe Joselu. Skuadra e Ancelotit tashmë ka 24 pikë pas 9 ndeshjeve të luajtura, 2 më shumë sesa Girona ndërsa katalanasit që kanë 4 pikë më pak luajnë këtë të dielë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ