Real Madrid flet për të ardhmen e Perez

Picture of ina-online
ina-online

05/08/2023

Real Madrid ka lëshuar një deklaratë në përgjigje të thashethemeve se Florentino Perez do të tërhiqet nga detyra e tij si president i klubit.

Sipas deklaratës së klubit madrilen, gjigantët spanjollë u përballën me një thashetheme që u shfaq në mediat sociale duke pretenduar se Perez “gjoja po mendonte të largohej nga posti i presidentit”.

“Këto thashetheme janë kategorikisht të rreme dhe janë për shkak të disa interesave që nuk kanë të bëjnë me realitetin”.

Perez ka qenë president i klubit që nga viti 2000, kur filloi me të vërtetë epoka e kulmit të Galacticos në Madrid.

Ai ka mbikëqyrur gjashtë fitore të Ligës së Kampionëve dhe gjashtë tituj të La Ligës, por gjithashtu është kritikuar, jo vetëm nga tifozët, por edhe nga zyrtarët, me ish-arbiterin Iturralde Gonzalez që foli në fillim të këtij viti për një përballje që ai u përball me Perez./Arbresh.info/

TË FUNDIT
2 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
2 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
3 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
3 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

15 orë
“Ethet” e Kombëtares në “Euro 2024”, sa priten përfitimet financiare?
4 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
15 orë
Italia e humb betejën e ‘lojtarit të 12-të’ pa nisur ende ndeshja me kuqezinjtë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
11 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
3 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
11 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
3 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ