Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

Picture of INA
INA

17/05/2024

I rikuperuar plotësisht pas këputjes së ligamentit të kryqëzuar që pësoi në dhjetor, David Alaba iu nënshtrua sërish një operacioni.

Austriaku kreu një artroskopi, një procedurë e vogël kirurgjikale që përdoret për të trajtuar problemet brenda nyjës së gjurit, e cila në këtë rast shërbeu për pastrimin e zonës së prekur.

Reali i Madridit garanton se operacioni në fjalë nuk do të ndikojë në rikuperimin e qendërmbrojtësit, rikthimi i të cilit është planifikuar për në muajin gusht ose shtator, ndaj ai pritet të kalojë fazën parasezonale me ekipin “Merengues”.

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
4 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
4 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

5 orë
Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ''jetë a vdekje'', priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve
1 ditë
Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundët
5 orë
Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)
23 orë
Ndeshja Kroaci-Shqipëri/ Tifozët Kuq e Zi bëjnë njoftimin e rëndësishëm
4 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit
22 orë
Nesër vuloset fati i Shqipërisë, priten 3 ndryshime kundër Kroacisë. ”Penalizohet” Hysaj

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ