Real Madrid mbyll derën për transferime të reja në afatin e janarit

ina-online
ina-online

05/11/2023

Javën e fundit kanë shpërthyer zërat për transferime të reja të Real Madridit në afatin kalimtar që do të fillojë më 2 janar dhe do të përfundojë sapo të fillojë muaji shkurt.

Drejtuesit e klubit madrilen siç duket nuk kanë plane të përforcojnë ekipin. Burime brenda klubit kanë thënë se nuk ka asnjë mundësi që Real Madrid të bëjë ndonjë lëvizje. Ka besim në skuadrën momentale dhe në atë që mund të japin ata.

I pari që besohet se ka bërë të ditur këtë është Carlo Ancelotti. Italiani beson te lojtarët e tij, në atë që ata mund të bëjnë, deri ku mund të shkojnë, duke siguruar krerët e klubit për suksesin e ekipit të tij.

Problemet e mundshme me lëndime që mund të krijohen do të korrigjohen nga lojtarët që janë aktualisht në klub, duke aluduar kështu se ka një numër të madh futbollistësh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ