Real Madrid shënon fitore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2023

Real Madridi ka pa të zitë e ullirit, për të marrë tre pikë nga stadiumi “Sadar”

Madrilenët triumfuan me rezultat 2:0 ndaj Osasunës.

Të pranishëm ishin 21.668 shikues.

Futbollisti Valverde ka shënuar në minutën e 78-të pas asistimit të Vinicius Junior.

Në minutën e 90+2, Asensio thelloi fitoren në 0:2.

Tre pikë që e mbajnë në hap për titullin e kampionit në Spanjë.

Pas javës së 22-të në kampionatin spanjoll, Barcelona kryeson me 56 pikë por ka një takim me pak, ndërsa Reali është në vend të dytë me 51 dhe Osasuna në të 10-tin me 30.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ