Real Madridi bën detyrën, kalon tutje në Kupën e Mbretit

INA
INA

07/01/2024

Real Madridit iu deshën golat nga pjesa e dytë në mënyrë që ta sigurojë një vend tutje në kuadër të Kupës së Mbretit.

Madrilenët realizuan fitore në udhëtim te Arandinas me rezultatin 1:3, shkruan Gazeta Express.

Shifrat i zhbllokoi Joselu, i cili u tregua i sakt nga pika e bardhë për 1:0 në minutën e 54-të.

Vetëm një minutë zgjati ky rezultat, pasi Brahim Diaz shënoi për 0:2.
Në kohën shtesë të fundit të sfidës u shënuan edhe dy gola.

Fillimisht, në minutën e 90+1 Rodrygo realizoi për 0:3.

Goli i nderit për vendësit u shënua autogol nga Nacho në të 90+3.

Në këtë ndeshje për Realin debutoi talenti turk Arda Guler.

Real Madridi kalon tutje në Kupën e Mbretit, derisa Arandinas eliminohet.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ