Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

Picture of INA
INA

23/05/2024

Trajneri i ardhshëm i Liverpoolit, Arne Slot, po e kthen vëmendjen e tij në një lëvizje verore për të siguruar Antonio Silvan.

Mbrojtësi i ri portugez është subjekt i interesimit si nga The Reds ashtu edhe nga Real Madridi, me të dy klubet që kërkojnë të forcojnë linjën e tyre mbrojtëse përpara sezonit të ardhshëm.
Antonio Silva, vetëm 20 vjeç, ka përjetuar një rritje të shpejtë në karrierën e tij. I dalë nga akademia e Benficas, ai e ka vendosur veten si një shtyllë në klubin e tij dhe në ekipin kombëtar. Me gati 100 paraqitje për Benfican, talenti i tij nuk ka kaluar pa u vënë re, duke tërhequr interesin e klubeve elitare në Evropë.

Liverpool, në veçanti, është në kërkim të një qendërmbrojtësi pas largimit të Joel Matip dhe pasigurisë për performancën e Ibrahima Konate. Silva po shfaqet si një opsion tërheqës për Reds, megjithëse çmimi i tij i lartë prej rreth 100 milionë euro ngre pikëpyetje mbi qëndrueshmërinë e transferimit.

Nga ana tjetër, edhe Real Madridi ka shfaqur interesim për Silvan, por heziton të paguajë një shumë kaq të lartë për talentin e ri. Me synime të tjera të mundshme në mendje, Merengues mund të kërkojnë alternativa më të lira për të forcuar mbrojtjen e tyre.

Konkurrenca për nënshkrimin e Antonio Silvas premton të jetë intensive, por me Arne Slot që ka prioritet blerjen e tij, Liverpool mund të jetë i gatshëm të bëjë një përpjekje për të siguruar shërbimet e tij në afatin kalimtar të verës.

TË FUNDIT
32 minuta
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
2 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
2 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
2 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
2 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

12 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
1 ditë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
11 orë
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
1 ditë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
11 orë
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
1 ditë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë
2 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
1 ditë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ