Real Madridi do të përforcohet me dy yjet e “Zonjës së Vjetër”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2023

Humbja ndaj Mallorca ka ngjallur shumë hidhërim te Real Madridi, me Florentino Perezin që tashmë është projektuar drejt sezonit të ardhshëm. Objektivi i presidentit të bardhë është të forcojë skuadrën, duke u përpjekur gjithashtu të ulë moshën mesatare të saj.

Në veçanti, fokusi i menaxhimit është projektuar në repartin e avancuar. Për këtë qëllim janë piketuar dy lojtarë kryesorë të Juventusit. Më saktësisht, Vlahovic dhe Chiesa kanë përfunduar në fletoren e dëshirave të merkatos së “Los Blancos”.

Kjo u zbulua nga “El Nacional”, që nënvizon se si sulmuesi i Juventusit mund të zëvendësojë më së miri Karim Benzema në planin afatgjatë. Një transferim, raporton gazeta spanjolle, që mund të favorizohet nga problemet korporative, të cilat po i kalon klubi bardhezi i Serie A.

Ndër profilet që mund të shqyrtohen, siç u përmend, është edhe ai i Chiesa, i cili mund të forcojë më tej sulmin e Real Madridit nga korsitë e jashtme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ