Real Madridi e nis sot sezonin në La Liga

Picture of ina-online
ina-online

12/08/2023

Real Madridi do ta fillojë sonte sezonin 2023/24 në La Ligan spanjolle.

“Los Blancos” do të ndeshen në udhëtim me skuadrën baske, Athletic Bilbao.

Faza parasezonale nuk shkoi aq mirë për Real Madridin, teksa trajneri Carlo Ancelotti e vlerësoi vetëm me notën gjashtë.

“Mbretërit” u goditën së fundmi nga lëndimi i portierit të tyre, Thibaut Courtois, i cili pritet ta humbasë shumicën e sezonit.

Pa Courtois të lënduar dhe Benzeman e larguar, Real Madridi synon këtë edicion ta rikthejë titullin e kampionit.

Në krye me Vinicius Junior dhe Jude Bellingham, madrilenët do ta kërkojnë lavdinë edhe në Ligën e Kampionëve.

TË FUNDIT
17 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
20 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
20 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
20 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
20 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

20 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
17 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
20 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
20 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
20 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ