Real Madridi është shumë i pakënaqur me Mbappen pasi transferimi i tij po komplikohet

ina-online
ina-online

27/07/2023

Situata e Kylian Mbappes në Paris Saint-Germain ka qenë tema më e diskutuar në futbollin botëror gjatë javëve të fundit, pas deklaratës së tij për të mos nënshkruar një kontratë të re me kampionët francezë.

Kjo do të thotë se ai është i lirë të largohet verën e ardhshme, në të cilën pikë ai ka të ngjarë të bashkohet me Real Madridin.

Megjithatë, me PSG-në e vendosur për të mos e humbur atë falas, dhe pasi e ka futur në listën e transferimeve, situata është bërë e ngatërruar.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Real Madridi ka rritur gjithnjë e më shumë zhgënjimin me Mbappen dhe përfaqësuesit e tij.

“Florentino Perez është i zemëruar me përfaqësuesit e Kylian Mbappes, të cilët, sipas tij, nuk i kanë fshehur sa duhet qëllimet dhe i kanë bërë gjërat edhe më keq me letrën (dërguar PSG-së), e cila ishte e kotë nga këndvështrimi i tij”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ