Real Madridi kërkon yjet e mirënjohura nga Seria A

Skuadra e Real Madridit prej disa kohësh ka zhvendosur vëmendjen te të paktën disa lojtarë të jashtëzakonshëm që luajnë në skuadrat më të mira në Serie A.

Për këtë është e sigurt gazeta “Sport”, sipas të cilës Karlo Ançelotti ka paraqitur një listë të lojtarëve shumë të dëshiruar për të ardhmen në ekipin e tij.

Dy emrat në krye të listës janë ata të nigerianit të Napolit, Viktor Osimhen dhe portugezit të Milanit, Rafael Leao. Osimhen mund të jetë alternativë e Benzema. Leao preferohet për ta rrjeshtuar me Vinicius Jr për të ndihmuar Osimhen.

Portugezi në fakt është në proces e sipër për të rinovuar kontratën e tij me Milanin, por ende asgjë nuk ka dalur në dritë.