Real Madridi me ultimatum për Mbappen

INA
INA

06/12/2023

Real Madridi do të bëjë një ofertë për Kylian Mbappen në afatin kalimtar të janarit. Javët e fundit ka pasur sugjerime nga shtypi vendas se Erling Haaland është një alternativë realiste për superyllin francez, por ata do të bëjnë përpjekje për të nënshkruar me të.

Sipas mediumit Diario AS, Real Madridi do t’i paraqesë një ofertë Mbappes më 1 janar, data e parë e disponueshme që ai mund ta bëjë këtë me më pak se gjashtë muaj të mbetur nga marrëveshja e tij.
Më pas, Los Blancos thuhet se do t’i japin yllit francez një afat prej dy javësh, deri më 15 janar për të pranuar ofertën e tyre.

Më parë Mbappe kishte rezistuar të nënshkruante ndonjë gjë për të ruajtur marrëdhëniet me PSG-në në vitin 2021, kur Los Blancos menduan se kishin përfunduar një marrëveshje, por këtë herë ata nuk do të pranojnë asnjë përgjigje tjetër nga Mbappe që nuk është një kontratë e nënshkruar.

Nëse Mbappe vonon ose refuzon ofertën, Real Madridi do ta zhvendosë vëmendjen në ndjekjen e Haaland, pasi ka qenë në bisedime me norvegjezin përpara lëvizjes së tij të suksesshme në Manchester City.

Haaland thuhet se i ka thënë kampit të tij që të mos mbyllë opsionet e tij për t’u bashkuar me Real Madridin dhe ka shumë arsye për të dyshuar se ai mund t’u përshtatet edhe atyre.

Jo vetëm që ai është një numër nëntë i pastër, i cili do të përshtatej më mirë me Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes, mendjemadhësia që rrethon Mbappen tani është një faktor për t’u marrë parasysh për Los Blancos.

Thënë kjo, është e vështirë të imagjinohet që Real Madridi të heqë dorë nga Mbappe pas një ndjekjeje që ka zgjatur pak më pak se një dekadë tani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ