Real Madridi mposht Vallecanon dhe rimerr pozitën e dytë

INA
INA

24 Maj, 2023

Real Madridi i është rikthyer fitoreve në La Liga.

Pas humbjes nga Valencia, ”Mbretërit” mposhtën në shtëpi Rayo Vallecanon me rezultat 2-1, shkruan IndeksOnline.

Reali kaloi në epërsi me golin e Karim Benzemas në minutën e 31-të. Me rezultat 1-0 u mbyll edhe pjesa e parë.

Rayo arriti të barazonte rezultatin në minutën e 84-të me golin e shënuar nga Raul de Tomas.

Gëzimi i tyre zgjati vetëm pesë minuta, pasi ”Los Blancos” riktheu epërsinën me golin e Rodrygos.

Me këtë fitore Real Madridi është ngritur përsëri në vendin e dytë me 74 pikë, ndërsa Rayo vallecano renditet në pozitën e 11-të me 46 pikë./IndeksOnline/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ