Real Madridi po përgatitet për transferimin shokues të Mohamed Salah

Mohamed Salah ka pasur një fillim sezoni të jashtëzakonshëm me Liverpoolin.
Ylli egjiptian po shënon e asiston rregullisht dhe kjo ka bërë që ai të jetë më i miri këtë vit te Liverpooli.
Edhe trajneri Jurgen Klopp ka thurrur lëvdata për lojtarin, duke thënë se Salah është për momentin më i mirë se Messi e Ronaldo.
29-vjeçari megjithatë ende nuk e ka vazhduar kontratën me Liverpoolin, kontratë që skadon në verën e vitit 2023.
Real Madrid po e monitoron situatën e egjiptianit dhe mediat spanjolle kanë raportuar se ata po përgatitin transferimin e egjiptianit në verën e vitit të ardhshëm.
Los Blancos pritet të largojnë yjet si Gareth Bale e Eden Hazard për t’i bërë vend Salahit në Santiago Bernabeu.