Real Madridi po planifikon një prezantim XXL për Mbappé në ‘Bernabeu’

Picture of INA
INA

04/07/2024

Gazeta AS bën me dije se Real Madridi ka planifikuar një prezantim “galaktik” për ardhjen e Kylian Mbappe në kryeqytetin spanjol. I pritur më 16 korrik pas nënshkrimit të kontratës dhe kalimit të ekzaminimeve mjekësore, francezi duhet të marrë pjesë në një paraqitje “spektakolare”.

Një paraqitje galaktike. Sipas gazetës madrilene AS , Real Madrid po planifikon një ardhje të paharrueshme për Kylian Mbappé, i cili do të prezantohet zyrtarisht si lojtar i ri për klubin Merengue më 16 korrik . Sipas gazetës, ‘Santiago Bernabeu’ duhet të jetë vendi për një skenë “spektakolare”.

“Do të jetë prezantimi më mbresëlënës i bërë ndonjëherë për një futbollist,”- siguron një burim për AS. Kylian do ta kuptojë që nga dita e parë rëndësinë e nënshkrimit të tij.”

Ai pritet të dalë në fushën e stadiumit të Madridit para 80 mijë shikuesve, i veshur me fanelën zyrtare të Real Madridit për sezonin 2024-25, me numrin 9 në shpinë.

Një hyrje alla “Taylor Swift”…

Do të vendoset një vendkalim nga dalja e dhomës së zhveshjes deri në skenën, e cila do të instalohet në skajin verior të stadiumit.

Kalimi i Kylian Mbappé në pasarelën “à la Taylor Swift” do të shoqërohet me një efekt zjarri në linjat e prekjes, ndërsa sistemi zanor dhe muzikantët do të ofrojnë kolonën zanore për hyrjen e tij.

TË FUNDIT
1 orë
Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin
4 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
6 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
7 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
7 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

ME TE LEXUARA

17 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho
7 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
7 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
7 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
6 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

LEXO MË SHUMË

Sylvinho silvinjo

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

INFO

NA NDIQ