Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

Picture of INA
INA

12/06/2024

Nëse Alphonso Davies nuk largohet nga Bayern Munich, atëherë mbrojtësi i majtë i Milanit, Theo Hernandez, mund të kthehet në Real Madrid.

Prej muajsh besohet se Davies po shkon drejt Real Madridit me një kontratë në Gjermani që skadon në qershor 2025.

Megjithatë, situata po ndryshon dhe tani ka sugjerime që kanadezi mund të zgjasë marrëveshjen e tij aktuale me Bayern Munich.

Sipas gazetës Sport, nëse kjo ndodh, do të ketë një efekt të dyfishtë, sepse Bayern Munich kishte synuar Theo Hernandez për të zëvendësuar Davies.

Ndërkohë, Real Madridi duhet të kërkojë diku tjetër për një mbrojtës të majtë dhe mund të kthehet pikërisht nga objektivi i Bayernit, Theo Hernandez.

Në fund të fundit, ata e shitën atë te Milani për 22.8 milionë euro në verën e vitit 2019 dhe është nën kontratë në San Siro deri në qershor 2026.

Ndërsa kishte raporte se ai nuk ishte i gatshëm të shtynte Milanin për një largim për t’u bashkuar me Bayern Munich, ai mund të mendonte ndryshe për Real Madridin, klubin të cilit iu bashkua në 2017. /Telegrafi/

TË FUNDIT
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ